Maciej Miecznikowski

2018 – podsumowanie roku

Dużo się działo! Niezliczone koncerty, recitale, spektakle i kilka festiwali. Oraz nowa płyta. Oto najważniejsze wydarzenia 2018 roku w telegraficznym skrócie:

> Maciej znów gra z zespołem Leszcze! W mijającym roku byli gośćmi w programach telewizyjnych, a swój come back świętowali podczas koncertu na festiwalu opolskim. Publiczność powitała ich entuzjastycznie. Pracują nad nowym materiałem.

Leszcze Opole 2018

> Na festiwalu opolskim wystąpił też (jako wykonawca i zarazem prowadzący) we wspaniałym koncercie pt. „Ja to mam szczęście – piosenka literacka i kabaretowa stulecia”.

> Podczas 23. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach Maciej odcisnął swoją dłoń w Alei Gwiazd

Maciej Miecznikowski Aleja Gwiazd Festiwal Międzyzdroje 2018

> Na szczególną uwagę zasługuje też obecność Macieja na 52. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Wraz z Panią Elżbietą Gładysz, prezesem Krakowskiego Stowarzyszenia Miłośników Opery ARIA (na zdj.), poprowadził koncert z udziałem międzynarodowych gwiazd opery pt. „Aria dla Krynicy”. Gościnnie wystąpił też jako dawny wokalista zespołu i wciąż przyjaciel w koncercie Püdelsi Symfonicznie (na zdj.). Uczestniczył też w innych wydarzeniach Festiwalu – w „Spotkaniu z Artystą”, a także w widowisku ulicznym „Uśmiechnij się z Kiepurą”.

Pudelsi symfonicznie Festiwal im. Kiepury Krynica 2018 Miecznikowski

Aria dla Krynicy Festiwal im. Kiepury Gładysz Miecznikowski

> Rok 2018 upłynął też oczywiście pod znakiem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Maciej wziął udział w wielu wydarzeniach związanych z tą piękną rocznicą. Poprowadził m.in. koncert pt.”Wolność” w Lubinie, zaśpiewał podczas koncertu pt. „Imiona Wolności” we Wrocławiu (na zdj.), w reżyserii Romana Kołakowskiego, a także zagrał solowo z fortepianem – ze specjalnym programem niepodległościowym – w wielu innych miastach.

Koncert Imiona Wolności Wrocław Maciej Miecznikowski

> Nagrał też wspaniałą płytę pt. „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”. Znalazły się na niej piosenki niepodległościowe, historyczne i znane z filmów (np. „O mój rozmarynie”, „Czerwone maki na Monte Cassino” czy „Ballada stepowa”).

Maciej Miecznikowski płyta Wyśpiewać 100 lat Niepodległości

> Odbyły się też liczne koncerty kolędowe, w tym uroczysty telewizyjny koncert w Gdańsku (poniżej zdjęcie z próby), recitale solowe z autorskim repertuarem, a także z jazzującym trio, spektakle „Kolacja na cztery ręce” w Teatrze Stu w Krakowie i Teatrze Kamienica w Warszawie oraz „Dzień świra” w wielu teatralnych salach w Polsce.

Koncert Gdańsk Oliwa Miecznikowski Węgorzewska Margaret Szroeder Golec Mlynkova Eleni Majewska Pectus Uniatowski Brzozowski

> „Hommage a Blues Brothers” czyli duet Zamachowski-Miecznikowski w piosenkach z filmu „Blues Brothers” symfonicznie, po raz kolejny nie tylko otworzył 2018 rok (Koncert Noworoczny – Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, ale też mu towarzyszył (m.in. koncert z towarzyszeniem orkiestry Sinfonia Varsovia w Warszawie – na zdj.) oraz – uwaga! – uroczyście go zamknie podczas koncertu sylwestrowego, tym razem z towarzyszeniem Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Tam też otworzy Nowy Rok 2019 – koncertem noworocznym 1 stycznia.

Blues Brother Maciej Miecznikowski Zbigniew Zamachowski Sinfonia Varsovia

Zapraszamy do polubienia strony Maćka na Facebooku, którą Maciej osobiście prowadzi, i gdzie informacje o różnych wydarzeniach artystycznych z jego udziałem, a także zza kulis, pojawiają się nieco bardziej regularnie. Przed nami rok 2019, mamy nadzieję, że równie ciekawy! Wszystkiego wspaniałego :)