Maciej Miecznikowski

Kabaret DKD

dkd

Na początku 2000 roku artystyczna droga Macieja Miecznikowskiego skrzyżowała się ze światem kabaretu.
- Macieja poznaliśmy i odkryliśmy w Trójmieście podczas jednego ze spotkań towarzyskich, kiedy śpiewał swoje piosenki. Ujął nas tym, że śpiewał smutne teksty w niezwykle pogodny sposób. Jego wrażliwość i poczucie humoru bardzo nam odpowiadały i wyczuliśmy, że może nimi wypełnić wolne miejsce w naszym kabarecie – mówi Grzegorz Gurłacz, współtwórca Kabaretu DKD.
W połowie 2000 roku Maciej Miecznikowski przyjął od Grzegorza Gurłacza i Darka Gatniejewskiego propozycję stałej współpracy z utytułowanym już wtedy kabaretem.  We wrześniu zamknęli się w jednym z ośrodków wypoczynkowych na Pomorzu i tam powstał zarys premierowego przedstawienia, którego premiera odbyła się w Teatrze Wybrzeże wiosną 2001 roku.
- Koncertowaliśmy z powodzeniem w całej Polsce przez dwa lata wspomina Grzegorz Gurłacz.
Jedna z piosenek Kabaretu DKD pt. „Małe miasteczka”, śpiewana przez Macieja Miecznikowskiego, zdobyła nagrodę na Festiwalu Sztuki Współczesnej w Warszawie. Wykreowana przez niego postać Elvisa Presleya w piosence „Figa” (nagranie archiwalne poniżej) oraz piosenka „Mole książkowe” określane są przez artystów jako perełki piosenki kabaretowej.

Do dziś są przyjaciółmi, a Maciej Miecznikowski bardzo ciepło wspomina ten kabaretowy epizod.

Więcej na: www.dkd.impreza.pl