Maciej Miecznikowski

Biografia

Pierwsze sukcesy >>

Popularność >>

Telewizja i film

Tak To LecialoMaciej Miecznikowski ma na swoim koncie udział w wielu tematycznych koncertach i programach telewizyjnych. W kilku z nich wystąpił w roli prowadzącego – m. in. „Śpiewanie na ekranie”, „Uliczne karaoke – śpiewać każdy może”, „Dajmy im szkołę”.
Od marca 2008 roku, przez 9 sezonów, prowadził w TVP2 entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i cieszący się wysoką oglądalnością show „Tak to leciało!” (tyt. oryginału „Don’t forget the lyrics”). Program stawał na podium wśród zwycięzców w plebiscycie Telekamery Teletygodnia. W 2009 roku Maciej Miecznikowski został też indywidulanie nominowany do Wiktora – nagrody Akademii Telewizyjnej – w kategorii „Odkrycie telewizyjne roku 2008″, a w 2010 roku po raz kolejny już w plebiscycie Telekamery Teletygodnia 2011, tym razem w kategorii „Osobowość w rozrywce”.
W 2011 wziął udział w widowisku telewizyjnym „Bitwa na głosy”, a stworzony przez niego zespół reprezentujący Gdynię zajął 4 miejsce, zaskarbiając sobie wielką sympatię publiczności. Jest znany z nagrywania piosenek i bajek dla dzieci, w tym także po kaszubsku. Dwukrotnie użyczył swojego głosu postaciom z filmów rysunkowych w polskich wersjach językowych – „Happy wkręt” oraz „Madagaskar 2″.

Bitwa na głosy odcinek Anna Jantar Maciej Miecznikowski na rekach

Solowa płyta >>

Zdrowie i fundacja >>

Prywatnie >>